Milí Chabráci,

abych předešla spekulacím, chtěla bych Vás informovat, že jsme tento týden zahájili jednání o finální podobě naší radnice.

Nabídka z naší strany, tedy zvolených zastupitelů za ODS A NEZÁVISLÍ pro ostatní dva subjekty je stejná, jaká je celá naše filosofie, kampaň, naše směřování a zejména moje mnohaletá snaha v rámci zastupitelstva i celých Dolních Chaber.

Domníváme se, že pro budoucnost Chaber by bylo nejlepší, aby zastupitelstvo pracovalo jako celek – aby se na rozhodování podíleli všechny tři zvolené subjekty, které by měli mít tedy zastoupení i v Radě. Naše nabídka nerozděluje, ale snaží se stmelovat znepřátelené subjekty a překonat rozpory, které zde v posledních letech vznikly. Navrhujeme poctivé řešení, kterého jsme se snažili dovolat už dříve. A i přes nelehkou pozici jsme ochotni toto řešení zaštítit.
Možná Vás tato nabídka překvapí, ale domníváme se, že je to návrh, který opravdu vyžaduje respekt a poctivou spolupráci všech. Zůstáváme tím, kým jsme byli celou dobu. Pro klid v Chabrech, který je pro nás zásadní, jsme se rozhodli vydat první poctivou vstřícnou ruku pro společnou práci všech, kdo o to opravdu stojí. Naši nabídku jsme předložili oběma ostatním subjektům:
Navrhujeme, aby všechna uskupení nabídla své kandidáty jak do Rady, tak do finančního i kontrolního výboru, i do komisí. Konkrétní složení orgánů by bylo předmětem dalších jednání. Navrhujeme opravdu zásadní změnu. Změnu, kterou vidím jako zásadní krok směrem k fungujícím Chabrům, bez útoků. Chci, aby nastoupila konstruktivní spolupráce a opravdová snaha pečovat o Chabry.
Náš návrh jsme včera a dnes přednesli jak spolku 18400.cz – ZA LEPŠÍ CHABRY, tak Volbě pro Chabry. O všem se budeme radit a přemýšlet dál, a budeme pokračovat ve vzájemných jednáních.

Barbora Floriánová